Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
44 posty 116 komentarzy

Robert Kujawski

Robert Kujawski - 32 lata, z wykształcenia prawnik, działam publicznie, nie lubię prostych odpowiedzi

Głosowałeś na PO - Ponieś Odpowiedzialność

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Proponuję Szanownym Blogerom zainicjowanie akcji:

PO - Ponieś Odpowiedzialność

Premier Donald Tusk oraz rządząca Platforma Obywatelska podejmują szereg decyzji, które bezpośrednio odbijają się na kieszeniach Polaków, w tym także tych, którzy w 2007 roku nie popełnili błędu i na PO nie głosowali.

Wybrany w 2005 roku PiS podejmował działania,na skutek których w kieszeniach Polaków pieniądze zostawały, myślę tu choćby o obniżce podatku PiT, likwidacji podatku spadkowego, zmniejszenie składki rentowej po stronie pracowników i pracodawców.

Na decyzjach podejmowanych przez rząd PiS korzystali także wyborcy, którzy głosowali na Platformę Obywatelską. Ten stan rzeczy wyborcom PO chyba się nie podobał bo w 2007 roku wybrali PO i Donalda Tuska i mamy to co mamy.

Z polityką wiąże się odpowiedzialnośc za podejmowane decyzje. Ja jako wyborca PiSu mogę z czystym sumieniem powiedzieć - "wybierałem dobrze"bo rządu PiS przynosiły korzyści Polsce i Polakom.

Myślę, że najwyższy czas uświadomić wyborcom PO, że popełnili błąd, za który powinni "PONIEŚĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ" .

Rząd Donalda Tuska podniósł od 1 stycznia 2011 roku podatek VAT, który płacimy wszyscy niezależnie od naszych preferencji politycznych. Według Donalda Tuska i rządu PO podwyżka podatku VAT ma przynieść do budżetu dodatkowe 5,5 mld zł, które będą wyciągnięte z naszej kieszeni. Jak powszechnie wiadomo Polaków jest 38 mln, więc statystycznie każdy Polak z tytułu podwyżki podatku VAT zapłaci średnio ok.145 zł więcej niż przed podwyżką podatków. Cztero osobowa rodzina zapłaci już około 580 zł więcej niż przed podwyżką.

Każdy z nas ma w swoim środowisku, wśród znajomych osoby, które głosowały na PO. Niech te osoby poniosą konsekwencje swoich decyzji, niech oddadzą nam pieniądzę, które na skutek ich decyzji co miesiąc są wyciągane z naszych kieszeni. Zwracajmy się do naszych znajomych, którzy głosowali na PO z pytaniem czy są gotowi "Ponieść Odpowiedzialność" za swoje decyzje wyborcze  i zwrócić nam pieniądze, które zabiera nam państwo na skutek ICH decyzji. 

Ja osobiście przećwiczyłem takie rozwiązanie, proponując wyborcy PO, którego dobrze znam, że przyniosę mu kopię paragonów i rachunków za miesiąc styczeń z serdeczną prośbą o zwrot podwyższonego podatku VAT - w końcu to on głosował na PO nie ja. Pobladł i chyba zaczął myśleć.

Może akcją warto objąć parlamentarzystów PO, którzy podwyżkę VAT przegłosowali? Powinni Ponieść Odpowiedzialność.

Pozdrawiam

Robert Kujawski

 

(http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,8197254,Tusk__Podwyzka_VAT_najmniej_bolesna__ale_niezbedna.html),

KOMENTARZE

 • @Robert Kujawski
  Powiedz to komuś kto ma wyprany mózg i klapy na oczach ... Próżny trud. Mechanizm wyparcia ...
 • Świetny pomysł
  Świetny pomysł. Już w ubiegłym roku proponowałem ;) na Niepoprawnych, żeby zobowiązać wyborców każdej partii do ponoszenia kosztów jej działań / w przypadku wyborców Platformy zapłacenia długów zaciągniętych przez Rząd Tuska /.
  Ale gdyby każdy z wyborców poszedł do posłów PO i zażądał zwrotu nadpłaconych podatków - to byłby dla nich szok.
 • malibu
  Są tacy, do których żadne argumenty nie przemówią ale trzeba próbować :)

  Pozdrawiam
 • mirek603
  To zależy tylko i wyłącznie od nas. Praktycznie w każdej większej miejscowości są parlamentzryści z PO, mozna napisać list do posła lub senatora z PO, z prośbą o zwrot zapłaconego przez nas podatku (oczywiście mówię o nadwyżce wybikającej z podwyżki :))i poczekać na reakcję. Nie odpisze poseł lub senator - można sprawą zainteresować lokalne media.
  Pozdrawiam
 • @Robert1
  Ma Pan dobry pomysł. Bardzo dobry. Listy do posłów o poniesienie kosztów błędnej polityki ich partii. Oprócz PO możnaby też zahaczyć posłów PSL, w końcu oni też firmują ten rząd.
  Czy mógłby Pan iść za ciosem i przygotować gotowca, taki list, który każdy mógłby wysłać choćby do posłów ze swojego regionu?
  Taka akcja byłaby bardzo, bardzo interesująca, zwłaszcza że za moment wybory. Może coniektórzy z posłów zastanowiliby się za czym tak naprawdę się opowiadają.
 • Kazia
  Okey przygotuję odpowiedniego "gotowca" i zamieszczę go na blogu do pobrania.
  Pozdrawiam
 • @Robert1
  Dziękuję, bedę czekać. Pozdrawiam.
 • Pomysł dobry
  Niech ludzie odpowiadają za swoje nieprzemyślane decyzje.
 • Głosowałeś na PO - Ponieś Odpowiedzialność!!!
  Świetny pomysł...podoba mi się...szkoda, że nie mamy 
  państwa w państwie...byłoby po kłopocie...
  Polska PiSu by była bogata, a Polska PO dalej 
  skorumpowana i bieda by w niej aż piszczała...
 • @Robert1
  Bardzo dobry pomysł. Akcja warta zaangażowania ;-)
 • @BasiaPelasia25
  "Polska PiSu by była bogata" - te słowa, to właśnie efekt wyparcia. Fałszywa świadomość i zgubna ułuda.
 • Autorze
  Proponuje genialnie prostsze rozwiązanie.
  Każdy, kto zechce w wyborach oprzeć dana partię lub jej kandydata będzie musiał wpłacić na wydzielone subkonto tej partii "dobrowolną" kaucję w wysokości np. 100 zł. Dotacje należy zlikwidować, a po kolejnych wyborach, jeżeli poprzedni zwycięzcy przegrają z kretesem pieniądze jakie wpłynęły na ich konto wypłacamy przegranym w poprzednich wyborach w odpowiednich proporcjach.

  Taki swoisty mechanizm "samofinansowania się" partii politycznych.
  Założę się, że frekwencja w wyborach nie przekroczy wtedy 0,5 %. Przecież gdyby ludzie mieli świadomość, że dotychczas tyle właśnie płacili rocznie na ich utrzymanie, to by ich jasny szlag trafił przy urnie. A kiedy to idzie z budżetu to przecież nie moje (? ? ? )

  Pozdrawiam
 • @Milton Ha
  Pomysł fajny :)) ale chyba niemożliwy do wprowadzenia. W mojej ocenie głównym problemem Polaków jest brak świadomości, że ich decyzje wyborcze przekładaja się na poziom życia każdego z nas.

  pozdrawiam
 • @Robert Kujawski
  Polak zawsze odpowie Polakowi:
  "Wolnoć Tomku w swoim podświadomku"

  Pozdrawiam
 • Ile mam oddać i komu ?
  Wezwał Pan Panie Robercie Polaków cyt. " Niech te osoby poniosą konsekwencje swoich decyzji, niech oddadzą nam pieniądzę, które na skutek ich decyzji co miesiąc są wyciągane z naszych kieszeni. Zwracajmy się do naszych znajomych, którzy głosowali na PO " .Ja sądzę że to dobry pomysł ,ale powinien dotyczyć członków i działaczy PO oraz całego naszego Rządu .
  dzisiaj czytam że w czasie 3 lat rządów PO zniknęło 20 mld. zł czystych pieniędzy z budżetu i to nie licząc innych ogromnych strat . To jest zadanie dla przyszłego Parlamentu i Rządu Pis na który będę głosował .
  Nie byłem zbyt zadowolony z koalicji rządu Pis z LPR i Samoobroną , dlatego głosowałem na PO jak większość polaków . Wszystko się zmieniło w kwietniu 2010 . Wtedy zacząłem się interesować polityką i nie mogłem uwierzyć na jakich oszustów głosowałem . Sposób prowadzenia śledztwa Smoleńskiego ,fałszowanie wyborów i wiele innych faktów spowodowało że od tamtej pory staram się uświadomić wszystkim moim znajomym że to co mówi TVN i GW to nie zawsze jest prawda . Kilka osób udało mi się nawrócić . Mój nick jest swego rodzaju pokutą za moje grzechy polityczne , ale moim zdaniem nie powinien Pan pogłębiać podziałów pomiędzy Polakami tego typu pomysłami ale raczej starać się skonsolidować środowisko ruchu Solidarni 2010 w swoim regionie . chętnie się przyłączę bo jestem z tego samego miasta co Pan . pozdrawiam .
 • @eks-leming
  Witam serdecznie - moje wezwanie do zwrotu pieniędzy należy traktować odrobinę metaforycznie :), nie jesteśmy w stanie wyegzekwować pieniędzy od wyborców PO ale może na przykładzie podwyższki podatku VAT i konsekwencjach tego ruchu uda się kogoś przekonać. Tak jak obiecałem blogerce Kazi przygotuję wzór pisma, które bedzie można kierować do posłów i senatorów PO.
  Nie zamierzam pogłębiać podziałów (w mojej ocenie podział polityczny pomiędzy Polaka jest efektem działań mediów i opiera się tylko na emocjach).
  Co do działania to zapraszam działajmy wspólnie :))) proszę przesłać mi wiadomość z numerem telefonu albo e-mailem, żebym mógł się skontaktować.

  Pozdrawiam
 • @Robert Kujawski
  Bardzo zacna inicjatywa. Popieram w 100% i czekam na wzór pisma.
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej